Ragavas taisa vasarā, ratus ziemā

Katrai preču grupai ir savs sezonāls raksturs. Siltos zābakus mēs velkam ziemā, bet vieglu apģērbu vasarā. Ievērojot šīs Latvijai mūžsenās patiesības varam optimāli pieiet pie garderobes iegādes un sakārtošanas. Lai šajā procesā ietaupītu kaudzi naudas un iztiktu bez kredītiem, mēs varatm rīkoties saprātīgi un pirkt sev vajadzīgo nesezonā. Tas nozīmē, ka iegādāties preces ar atlaidēm var tieši pirms sezonas beigām. Šādi rīkojoties varat pirkt kvalitatīvas preces par pieņemamu cenu, nevis lētus ķīniešu darinājumus par premium klases produktu cenām.

  • Pavasarī – pērciet ziemas preces vai pavasara preces ar atlaidēm.
  • Vasarā – pērciet pavasara vai vasaras beigās – vasaras preces ar atlaidēm.
  • Rudenī – pēciet vasaras sezonai piemērotas preces vai rudens beigās rudens preces.
  • Ziemā – pērciet rudens preces vai ziemas beigās ziemas preces lētāk.

Stratēģija izdosies, ja rīkosieties apzinīgi un regulāri apskatīsiet vēlamo preču sortimentu. Ne visi veikali uztur milzīgu preču rezervi un var gadīties, ka kārotās preces ar atlaidēm veikalā būs vien dažas. Labā ziņa – atlaides rīko arī internetveikali, jo arī viņiem ir jāiztirgo noliktavu pārpalikumi.

Lielie tirdzniecības centri, piemēram, Depo savas sezonālās preces netirgo ar milzu atlaidēm, bet gluži vienkārši paceļ uz augstākiem plauktiem. Visi pārējie – mazie tirgotāji ir spiesti rīkoties pārdomāti, jo nespēj uzturēt tik lielas rezerves.

Ar ko sākt? 

Izveidojiet sarakstu savai nepieciešamajai garderobei. Pierakstiet kādas ir Jūsu sapņu drēbes un apavi katrai sezonai. Kad saraksts gatavs atliek tikai sekot un pirkt mantas tad, kad tām ir atlaides. Atcerieties – ragavas taisa vasarā!