KSENUKAI iegādājas 1A

Latvijas lielākais inteneta veikals 1A 2018. gada jūnijā ir piekritis pārdoties ārvalstu kapitāla uzņēmumam – KESKO Corporation. Somu Kesko Corporation Latvijā ir zināms kā K Senukai. Šāda vārda izvēle visiem latviešiem ir liela mīkla, bet esam jau pieraduši. Gadu atpakaļ Statoil sevi pārsauca par K Circle un tādējādi pilnībā sagrāva Latvijas autovadītāju leksikonu.

Iegādājoties 1A, K Senukai nopirka uzņēmu, kura apgrozījums 2017. gadā sasniedza 41 miljonu eiro. Priekš pasaules mērogiem tas ir nieks, bet priekš Latvijas tā ir ļoti liela summa. Plānots, ka darījums tiks apstiprināts līdz 2018. gada beigām, taču publiski netiek izpausta darījuma summa. Ir skaidrs, ka tie ir vairāki miljoni eiro, jo K Senukai maksā par 1A vārdu, informācijas tehnoloģiju sistēmām, izveidoto loģistikas ķēdi un pircēju lojalitāti. Attiecībā uz peļņu 1A nav izcēlies ar iepriecinošiem rādītājiem un peļņa visus šos gadus ir bijusi ļoti minimāla.

Iepriekš izskanēja spekulācijas, ka 1A un 220.lv cer pārdoties kādai lielai ķēdei, piemēram, Amazon, kad tie ienāktu Latvijā. Tagad izskatās, ka 1A saņēma pietiekami labu piedāvājumi vai arī gluži vienkārši bija noguruši no mūžīgās rosības un vēlas izbeigt aktīvās biznesa gaitas.

Papildus K Senukai ieguvums ir attīstīta ekomercijas infrastruktūra. Nav nekāds noslēpums, ka K Senukai interneta veikala pārvaldība pirms 1A iegādes bieži kliboja. Preces, kas tika norādītas, ka ir noliktavā nebija pieejamas, atšķīrās cenas un citi sīkumi bija kaitinoši. Līdz ar 1A nopirkšanu K Senukai varēs būtiski uzlabot arī savu mazumtirdzniecības veikalu interneta platformu pārvaldību. Pircējiem tas nozīmē, ka nopirkt lētas preces varēsi internetā neizejot no mājas.

Pārskatāmā nākotnē par K Senukai vienīgo konkurentu Latvijā varētu kļūt DEPO. DEPO šobrīd ir daudz lielāks, taču netiecas iespiesties interneta komercijas segmentā. Gigant skatījumā šī stratēģija var izrādīties arī kļūdaina, jo, mainoties pircēju ieradumiem, tos atgūt var izrādīties lielākas problēmas nekā šobrīd tiek plānots. Cerēsim, ka latviešiem piederošais DEPO spēs uzvarēt, jo tas ir viens no nedaudziem, lielajiem latviešu uzņēmumiem, kas mums ir palikuši.